Бізнес чекає долар по 29 грн – НБУ

Національний банк України провів опитування серед 670 підприємств, в результаті чого з’ясував, що бізнес у 2018 році очікує інфляцію на рівні 10,4% і курс гривні по 29 грн/дол.

Бізнес в Україні очікує в 2018 році інфляцію на рівні 10,4% і курс гривні 29 грн/дол. Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком, пише Кореспондент.

Як зазначається, бізнес зберігає оптимістичні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні в 2018 році.

Зокрема, зростання споживчих цін в цей період очікується на рівні 10,4% (в 3-му кварталі очікувався 10%-ве зростання).

Одночасно керівники підприємств очікують прискорення зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні.

Як і в 3-му кварталі, 4 з 10 респондентів прогнозують, що зростання споживчих цін у наступні 12 місяців не перевищить 9% або взагалі знизиться.

Такі очікування бізнесу були обумовлені, перш за все, ситуацією на валютному ринку – 78% опитаних вважають це ключовим фактором.

Цей фактор для бізнесу зберіг свою важливість на тлі погіршення девальваційних очікувань.

Внаслідок посилення коливань обмінного курсу гривні в часі для голосування (листопад-грудень 2017 року) частка респондентів, які очікують ослаблення національної валюти в наступні 12 місяців, зросла до 88,5% (з 79,4% в 3-му кварталі).

Більшість респондентів (59,6%) прогнозує, що обмінний курс перевищить 29 грн/дол, середнє значення обмінного курсу через 12 місяців – 29,30 грн/дол (в 3-му кварталі – 28,46 грн/дол).

Водночас у порівнянні з попередніми опитуваннями у визначенні інфляційних очікувань посилився вплив рівня доходів населення і соціальних витрат бюджету.

Сьомий квартал поспіль бізнес прогнозує активне зростання обсягів виробництва в цілому в Україні.

Найбільш оптимістично налаштовані представники компаній переробної промисловості, торгівлі, компаній сегмента електроенергії і водопостачання, а також сільського господарства і переробної промисловості.

Як наслідок, бізнес України продовжує очікувати високого рівня ділової активності – індекс ділових очікувань (ІДО) становить 115,2% (у 3-му кварталі – 117,4%).

Опитування проводилося з 3 листопада по 5 грудня 2017 року.

В опитуванні взяли участь 670 підприємств з 22 регіонів країни (без обліку тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Цей допис уже прочитано 1101 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: