Home » Новини України » БЕЗ НАДІЇ СПОДІВАЄМОСЬ: ПРО ВПЛИВ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ НА СІЛЬСЬКУ МЕДИЦИНУ

БЕЗ НАДІЇ СПОДІВАЄМОСЬ: ПРО ВПЛИВ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ НА СІЛЬСЬКУ МЕДИЦИНУ

Майже кожен з нас має родичів в селі й бачить який доступ до лікування є у мешканців сіл.

Лісом – полем, полем – лісом… Саме так доводиться більшості населення сіл добиратися до найближчих лікарень та медпунктів, обладнання яких ще залишилось із радянських часів. Ні для кого не є таємницею, що сільська медицина сьогодні знаходиться ледве не на самому дні. Українська влада взялася виправляти цю жалюгідну ситуацію.

БЕЗ НАДІЇ СПОДІВАЄМОСЬ: ПРО ВПЛИВ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ НА СІЛЬСЬКУ МЕДИЦИНУ

19-го жовтня 2017 р. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”, згідно з яким сільська медицина має змінюватися на краще. Як зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, цей законопроект є частиною медреформи.  Додамо, що Закон № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» є прийнятим остаточно. Законопроект № 6604 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» прийнятий 19-го жовтня у першому читанні. 

Перше нововведення, яке обіцяє законопроект, – це забезпечення підключення інтернету та багатьох інших можливих засобів комунікації для лікарів сільської місцевості із закладами охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), екстреної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, у тому числі за допомогою інтегрованих інформаційних систем (телемедицина, електронні рецепти). Також передбачається забезпечення:

  • медичним обладнанням для первинного обстеження; 
  • портативними телемедичними діагностичними засобами для дистанційного збору та передачі інформації про показники діяльності (фізіологічні параметри) організму пацієнта; 
  • міні-лабораторіями для взяття аналізів;
  • спеціальним обладнанням для належного зберігання лікарських засобів та медичних виробів, а також їх транспортування;
  • сучасним ультразвуковим, рентгенологічним, стоматологічним та іншим обладнанням;
  • авіаційними, водними, автомобільними спеціальними санітарними транспортними засобами, у тому числі обладнаними реанімаційними засобами.

Що найважливіше: відповідно до ч. 2 ст. 8 законопроекту, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів державного бюджету надання громадянам медичних послуг, у тому числі із застосуванням телемедицини, що передбачені програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у порядку, визначеному законом.

У Прикінцевих положеннях дається визначення поняттю телемедицини: це– комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку для обміну інформацією в електронній формі”.
Цього року в бюджеті вже передбачено 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості. Крім того, Кабмін заклав додатковий 1 млрд гривень на розвиток системи охорони здоров’я у селах у 2018 році, – про це повідомляє Українська правда. На що в першу чергу підуть кошти? На облаштування місць прийому пацієнтів лікарями, для забезпечення медичного персоналу автомобілями та житлом. Уляна Супрун у своєму повідомленні для Української правди зазначає, що цими питаннями повинні займатися громади, проте водночас визнає, що власних коштів органам місцевого самоврядування не вистачить, тому вони можуть розраховувати на підтримку держави. Після реформи держава почне платити однаково по всій країні, тому громади зможуть знайти собі лікарів та медичний персонал.

Все це звучить непогано і дуже обнадійливо. Механізм реформування сільської медицини обраний чіткий і зрозумілий – так би мовити, починають з очевидного. Але відкритими залишаються питання: коли законопроект отримує статус Закону, коли вступить в дію, і, головне, – коли ж почнеться впровадження передбачених змін?

Про те, що медреформа обіцяє всій Україні, можна дізнатися тут.

Фото: Українські НовиниПрочерк

Текст: Віра Гаман, Анна Поліщук

Цей допис уже прочитано 520 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: