Home » Відеосюжети » АМЕРИКАНСЬКИЙ ОРКЕСТР ВИСТУПИВ У ЛЬВОВІ З ДВОМА КОНЦЕРТАМИ: СЮЖЕТ.

АМЕРИКАНСЬКИЙ ОРКЕСТР ВИСТУПИВ У ЛЬВОВІ З ДВОМА КОНЦЕРТАМИ: СЮЖЕТ.

Колоритні виступи інтернаціонального музичного колективу приймала сцена Львівської філармонії.

22-го та 24-го липня у Львівській філармонії відбулися два концерти «Американського оркестру» («The Orchestra of the Americas» – англ.), який об’єднує молодих музикантів із понад 20-ти країн світу. Переважна більшість них – із країн Латинської Америки, адже засновниками оркестру є меценати з Венесуели та Сполучених Штатів – подружжя Артуро та Гільди Окоа-Бріллембурґів.

Це перший візит оркестру в Україну. Щороку він збирається на резиденцію та концертний тур протягом червня-серпня, під час якого виступає по всьому світу. В рамках свого туру Європою цього року оркестр, окрім Львова, виступить також у Києві та Одесі, звідки далі музиканти поїдуть до Польщі, Німеччини та Великої Британії.

Оркестр заснований у 2001 р. і за підтримки Посольства США в Україні на цей час до його складу входять п’ять музикантів-українців.

«Зараз в оркестрі є п’ятеро музикантів з України. Це вперше, коли в турі оркестру беруть участь українці, і, напевно, їм дуже приємно виступати сьогодні тут –  у себе вдома», – розповідає менеджер оркестру по зв’язках із громадськістю Освальдо Баярді.

 

Журналісти «Lemberg News Info» відвідали другий день концерту, коли на одній сцені одночасно виступили і Американський оркестр, і оркестр Львівської філармонії.

Складався концерт із трьох частин:

  1. Концерту німецького композитора Йоганнеса Брамса (диригент Ховард Ерл – головний диригент Національного одеського філармонійного оркестру, фортепіано – Крістіна Міллер).
  2. «Гуцульського триптиху» Мирослава Скорика, мотиви якого добре знайомі львів’янам із фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (диригент Тарас Крисадиригент Львівського філармонічного оркестру, директор оркестрової діяльності Університету штату Невада (США)).
  3. Уривку із бродвейського мюзиклу «Вестсайдська історія» американського композитора Леонарда Бернстайна (диригент – Ховард Ерл).

Розпочалась подія з виступу Крістін Хоукінс, заступника прес-аташе Посольства США в Україні, яка влучно зазначила, що слухачі отримають насолоду від пристрасті цих різноманітних музикантів.

Як вже зазначалося вище, у першій частині концерту відвідувачі Львівської філармонії мали нагоду послухати соло на фортепіано російсько-німецької виконавиці Крістіни Міллер, гра та виконання кардинально різних партій в одному концерті якої вразила і явно зачарувала львівську публіку. І це не дивно, адже Крістіна Міллер розпочала свою музичну кар’єру ще у вісім років, коли вперше виступала з оркестром і виконувала концерт В. А. Моцарта. Зараз Крістіна Міллер регулярно виступає з сольними концертами в США, Бразилії, Мексиці, Кореї, Австралії.

Російсько-німецька піаністка Крістіна Міллер

Після завершення ж другої частини концерту, коли оркестр під диригуванням Тараса Криси виконав «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика, зал завмер: музика цілком передавала трагізм і містику фільму «Тіні забутих предків», і навіть дивно усвідомлювати, що партію на гуцульський манер виконує латиноамериканський оркестр – настільки душевно і захоплююче це було. Твір був поділений на частини відповідно до сценарію фільму «Тіні забутих предків»: «Дитинство», «Іван та Марічка» та «Смерть Івана».

Художній керівник і головний диригент Національного одеського філармонійного оркестру Хобарт Ерл розповів журналістам «Lemberg News Info», що реакція публіки залежить від віри, настрою виконавців і настрою самої публіки.

«Більшість оркестру є іспаномовною, але всі різні культури – Мексика, Колумбія, Аргентина тощо. Цей проект є унікальним, де якраз і співіснує стільки різних країн. Такого в світі ніде немає», – розповів Хобарт Ерл про унікальність складу оркестру та його особливість.

«Оркестр репрезентує музикантів з усього американського континенту – від Канади до Аргентини. І кожного року ми відправляємося у турне в різні країни світу. Цього року наше турне включає, окрім України, Польщу, Німеччину та Велику Британію. Це перший візит оркестру в Україну і ми дуже приємно здивовані», – розповів менеджер оркестру по зв’язках із громадськістю Освальдо Баярді.

Едуардо Сімпсон (віолончеліст “The Orchestra of the Americas”) та Освальдо Баярді (менеджер “The Orchestra of the Americas” по зв’язках із громадськістю).

«Це цілком інша мова, ці мелодії — у них стільки закладено. Ви якимось чином відчуваєте, що ці мелодії належать українському народу. У них є щось виразно фолькове, і, загалом, це дуже красива музика. Ми всі були приємно здивовані, адже ми не сподівались чогось настільки яскравого. Це справжнє відкриття для нас», – поділився своїми враженнями про виконання «Гуцульського триптиху» Мирослава Скорика один із музикантів оркестру Едуардо Сімпсон (віолончель).

Приємним бонусом по завершенні концерту стало виконання латиноамериканської музики, що супроводжувалося танцями з прапорами країн, музиканти яких входять до складу оркестру.

Детальніше – нашому сюжеті:

Сюжет: Віра Гаман

Фото та відео: Віталія Вертелецька.

 

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: