Home » Новини Львова » Активісти пікетують Львівську митницю

Активісти пікетують Львівську митницю

Вчора біля Монументу Слави зібралося близько сотні активістів з вимогою переобрати керівника та всю структуру Львівської митниці.

Колона із п’ятдесяти автівок вирушила до обласної адміністрації. Адже саме вчора закінчилися 10 днів, відколи мітингувальники поставили ультиматум про проведення відкритого конкурсу на посаду  керівника митниці.

Активісти пікетують Львівську митницю

До активістів вийшов представник адміністрації, який запевнив що погляди  активістів та адміністрації збігаються.  У адміністрації в планах є провести прозорий конкурс, де оберуть керівника Львівської митниці.

Після цього активісти вирушили до Головного управління Львівської митниці, яке знаходиться на вул. Костюшка. Учасники акції  планували зайти в приміщення,  проте  керівництво не збиралося їх туди впускати, аргументуючи це тим, що  митниця  –  режимний об’єкт, вхід на який надається лише за попереднім записом. Проте, активісти продовжували стояти на своєму.

Не лише останні чотири роки, а й всі 26 років незалежності, починаючи від Лікарчука, ще говорили про реформи та зміни на митниці. А люди, як стояли в чергах, як потрапляла контрабанда на територію України, як стояли – вирішували, ті хто мають якісь особисті права, так це і відбувається надалі,” –  прокоментував акцію Іван Спринський – керівник ГО “Рабів до Раю не пускають”.

Активісти пікетують Львівську митницю

Іван Спринський фото: Віталія Вертелецька

Все таки учасникам акції вдалося пройти в середину, де вони очікували на теперішнього начальника, яким є Левко Прокіпчук.  Активісти обіцяли знаходитися в управлінні цілодобово, поки їхні вимоги не будуть розглянуті.

Якщо  нам дозволить керівництво Львівської митниці, ми будемо тут і вночі. Ми принесли із собою всі потрібні для довгого перебування речі, карімати, щоб спати, от хлопці, наприклад, принесли харчі, і вже встигли перекусити, поки чекали. Налаштовані ми тут пробути довго“, – розповів журналістам Олег Наконечний – керівник ГО “Авто Євро Сила”

Активісти пікетують Львівську митницю

Олег Наконечний

Фахівці запевняють, що зараз  ці акції  – єдиний спосіб достукатися до влади, яка  хоче самостійно призначати своїх митників.

Михайло Катрук, співзасновник громадської спілки “Доступне авто” також погодився прокоментувати ситуацію з призначенням керівників на Львівській митниці: “Масово використовується тактика “виконуючих обов’язки”, коли централізовано назначається виконуючий обов’язки і він повністю керує всією митницею. У нас немає жодних обмежень ні по його тривалості, ні по іншому. А в той же самий час, маючи такого виконуючого обов’язки, можна гальмувати процес відкритого обрання голови митниці”.

Активісти пікетують Львівську митницю

Акцію проводять у рамках громадської ініціативи “Рух за людські права”, до неї долучились  вісім громадських організацій. Самі активісти називають акцію  безстроковою, і заявляють, що стоятимуть на своєму до кінця.

Активісти пікетують Львівську митницю

Фото від активістів у Головному управлінні прикордонної служби.

Активісти пікетують Львівську митницю

Акція – безстрокова, тому як зазначали мітингувальники вони перебуватимуть у стінах Головного управління, поки їхні вимоги не будуть розглянені.

Активісти пікетують Львівську митницю

Активісти пікетують Львівську митницю

Фото: Віталія Вертелецька (Lemberg News Info).

Повідомляє: НТА

Цей допис уже прочитано 436 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: