Home » Новини України » Акції протесту допоможуть в переговорах по Донбасу, – Олексій Гарань

Акції протесту допоможуть в переговорах по Донбасу, – Олексій Гарань

Акції протесту українців щодо розведення військ допоможуть президенту України Володимиру Зеленському в переговорах по Донбасу.

Таку думку висловив науковий керівник Фонду “Демократичні ініціативи” ім. І. Кучеріва Олексій Гарань в своєму блозі на «Українській правді».

Як вважає експерт, у офіційного Києва не так багато козирів для того, щоб протистояти спільному тиску лідерів країн-учасниць Нормандського формату і президента США Дональда Трампа.

“Всі вони намагаються скористатися щирим бажанням нового президента досягти миру і тими хронологічними рамками, які ми самі для себе чомусь ставимо. І тому будуть намагатися досягти дипломатичного прориву насамперед за рахунок України. Одним з наших козирів є громадська думка, яка на даний момент не підтримує такі поступки (в тому числі і електорат “Слуги народу”!) “, – зазначає Гарань.

Він переконаний, що другий козир – це мирні акції протесту в Україні. “Давайте згадаємо, що в 2015-2016 роках Захід намагався проштовхнути закріплення в Конституції України” особливого статусу “і прискорити вибори в ОРДЛО. Але зіткнувся з широкою опозицією цим планам в парламенті, поза парламентом (в тому числі трагічними подіями під Радою 31 серпня 2015 року), позицією експертного середовища та громадян і це дало можливість Києву переконати Захід, що не варто просувати ці ідеї, якщо це призведе до внутрішньополітичної дестабілізації в Україні “, – пише експерт.

“Тому внутрішня критика” формули Штайнмайера “і дій Зеленського насправді дає президенту України кращі можливості для того, щоб відстоювати інтереси України в Нормандські форматі. Це створює кращі переговорні можливості! Звичайно, я б не хотів, щоб будь-які акції протесту вилилися в спалення шин , насильницьке або ненасильницький протистояння (Майдан-3), тому що Путін зацікавлений у політичній дестабілізації в Україні “, – упевнений Олексій Гарань.

Акції протесту допоможуть в переговорах по Донбасу, - Олексій Гарань

Цей допис уже прочитано 148 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: