Home » Культура » “23-тє лютого – це не празник!”

“23-тє лютого – це не празник!”

Чи вважають українці “День Захисника Вітчизни” святом? Соцопитування.

Журналісти “BBC Ukrainian” провели опитування серед громадян стосовно того, чи вважають вони День Захисника Вітчизни святом?

Більшість опитуваних зазначили, що святом вважають 14 жовтня – День Захисника України, який встановлений на державному рівні. Думки про те, що 23-тє – це теж свято, дотримуються представники старшого покоління, які служили в радянській армії, проте також далеко не всі.

“День Захисника Вітчизни з’явився ще за часів СРСР. Раніше він називався День Радянської Армії і Військово-морського флоту. Але навіть після того, як Союз розпався, ряд країн СНД продовжував відзначати його, включно з Україною. І зараз День захисника вітчизни – це все ще неофіційний День чоловіків в деяких країнах СНД. До речі, в Росії та Киргизстані це ще й офіційний вихідний день”, – пише портал “Знай.Юа”. 

Події, що спричинили запровадження цього свята відбувалися в січні 1918 року під час Першої світової війни. 28 січня уряд СРСР на чолі з Володимиром Леніним прийняв Декрет про організацію Робітничо-селянської Червоної Армії (РСЧА).

А через один рік на початку січня влада вирішила, що річницю прийняття цього Декрету можна зробити святом. 10 січня голова Вищої військової інспекції РСЧА Микола Подвойський направив до президії ВЦВК (Всеросійський центральний виконавчий комітет) пропозицію відсвяткувати річницю створення Червоної Армії 28-го січня. Але через те, що документ не встигли розглянути вчасно, рішення не було прийнято.

Після цього, президія ухвалила приурочити ці урочистості до Дня Червоного Подарунку. Таке свято вирішили заснувати, щоб допомагати військовим Червоної армії. Його призначили на 16 лютого, але тоді це свято припадало на понеділок. Тому День Червоного Подарунку і День Червоної Армії, приурочений до нього, вирішили відзначити в наступну після 16 лютого неділю, тобто 23 лютого.

Фото: Ділова мова

Відео: BBC Ukrainain

Цей допис уже прочитано 385 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: