Home » Культура » 19-го вересня у Львові починається Book Forum.

19-го вересня у Львові починається Book Forum.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю: «Ринок свободи».

Співорганізаторами книжкового форуму є: Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

Повна програма заходів на сайті bookforum.ua

Придбати квитки можна на сайті: bookforum.ua/tickets-book-forum-lviv/

25 BookForum це:

 • Національний книжковий ярмарок
 • Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» (до 2018 р. – «Найкраща книга Форуму видавців»)
 • Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
 • Міжнародний літературний фестиваль
 • Ніч поезії і музики
 • Всеукраїнський бібліотечний форум
 • Благодійна акція  «Третій вік: задоволення від читання»

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько та інші. Також на форумі можна буде почути: Міністра культури Євгена Нищука, Міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Офіційні заходи:

 • Прес-брифінг  і огляд експозиції для запрошених гостей, спілкування  – 19 вересня, Палац мистецтв
 • Урочисте відкриття за участі високих посадових осіб держави і почесних гостей – 19 вересня, Львівська національна опера
 • Церемонія вручення премії  «BookForum Best Book Award» – 20 вересня, Львівська обласна філармонія
 • Презентація Альманаху творів учасників 25 BookFotum “Форумологія” – 21 вересня,
 • Ніч поезії і музики non-stop – 22 вересня (FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26)

 
BookForum у цифрах і фактах:

Участь у BookForum беруть 250 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезуть понад 250 тонн книжок. Вперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму:  «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилась на «BookForum Best Book Award».  На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

Почесні гості:
Марсі Шор
– американська  історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції».
Енн Епплбом  – американський історик, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». Авторка книги про Голодомор – «Червоний голод».

У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів, фіналом стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець. Переможці літературного конкурсу “Моя книжкова полиця” мають можливість приїхати до Львова на 25 BookForum.  
Вперше завдяки сприянню Львівської обласної державної адміністрації
пенсіонери отримають:

Безкоштовний вхід
Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького,
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької,
Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»,
Львівський музей історії релігії,
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського,
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.

Вхідний квиток зі знижкою
Львівський історичний музей

Вхідний квиток зі знижкою 50% від вартості
Львівський будинок органної та камерної музики

Вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Куратор Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.
Спеціально до ювілейного форуму у Львові курсують #читайтрамваї. Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і провести свій час у дорозі з користю.
Вперше у межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українців. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік 5 книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цього року кожному.

Цей допис уже прочитано 6 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: