Home » Новини України » 19-го грудня в Україні відзначають День адвокатури.

19-го грудня в Україні відзначають День адвокатури.

Таке свято запроваджено в Україні у 2002 р.

19-го грудня в Україні відзначають День адвокатури.

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002, – каже Вікіпедія.

Багато хто вважає, що адвокат і юрист – це одне і те ж саме. Проте, законодавець недарма виділяє окреме поняття адвоката. Статус адвоката, вимоги до цього звання, права та обов’язки, основи адвокатської етики в Україні встановлено Законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Щоб працювати в Україні адвокатом, Вам необхідно здати адвокатський іспит, пройти стажування у адвоката або адвокатському бюро (фірмі) і тоді Ви отримуєте сертифікат на зайняття адвокатською діяльністю. Стажування та здача іспиту є платними.

Адвокат має більше повноважень, ніж юрист. Наприклад:

  • лише адвокат може представляти Ваші інтереси у кримінальній справі (у суді, в органах поліції тощо).
  • лише адвокат може представляти Ваші інтереси у судах апеляційної та касаційної інстанцій (у першій інстанції, на разі, посвідчення адвоката не потрібне).
  • лише адвокат має право подавати до державних органів та приватних установ адвокатський запит, на який відповідні установи зобов’язані надати відповідь протягом 5-ти днів з моменту його отримання.

Юрист може надати Вам консультацію. Може підготувати і скласти необхідні документи. Проте, вести від Вашого імені справи може не всюди. По суті, адвокат – це юрист, який має право надавати повний спектр юридичних послуг, і його компетентність підтверджена відповідним сертифікатом. 

Отож, якщо, маєте друзів-адвокатів, привітайте їх сьогодні – повірте, їм буде приємно. Адже ніхто із нас не застрахований від того, що в якийсь момент фраза: “Я розмовлятиму лише в присутності свого адвоката!”, – пролунає саме з наших уст 🙂

Фото: СТБ

Автор: Віра Гаман

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Фото: СТБ

Цей допис уже прочитано 261 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: