Home » Культура » “Музика у старому Львові” вже вп’яте лунатиме в місті

“Музика у старому Львові” вже вп’яте лунатиме в місті

Традиційно п’ятий рік поспіль фестиваль “Музика у старому Львові” проводять у серпні. Цьогоріч музичне дійство триватиме з 11 до 26 серпня.

Фестиваль “Музика у старому Львові” щороку проводять  паралельно з традиційною польською  подією “Музикау старому Кракові”, якій, до слова, 43 роки. Саме в  літній сезон одночасно багато храмів Львова насичуються музичним життям. А все завдяки щорічній події  «Музика у старому Львові», де звучать класичні твори та виконавці – українські і закордонні.

Засновник фестивалю Сергій Бурко говорить: “2018 року історичною подією буде другий упродовж п’яти років приїзд директора краківського фестивалю Станіслава Ґалонського, хоч він вже поважного віку, але продовжує активно працювати. Цього разу у нас виступатиме багато музичних подружніх пар: дует гітаристів з Харкова, львівські – Олена та Ігор Мацелюхи, подружжя Беруцьких з Польщі. Загалом буде більше ста виконавців”.

За п’ять років фестиваль для багатьох став дуже душевним і близьким для сприйняття. Храми мають особливу акустику, де по-особливому сприймається музика і кожна нота торкається серця слухачів, тому кількість музикантів на концертах у храмах незначна.

У цьогорічній програмі  концерти проводять три дні щотижня: у п’ятницю, суботу і неділю, коли у Львові найбільший потік туристів. В період святкування Дня незалежності України – 24, 25 та 26 серпня – по два концерти щодня. І саме у цьому періоді звучатиме цикл «Музика у княжому Львові» – «родзинка» фестивалю, де звучатиме музика у храмах княжої доби – церкві Івана Хрестителя, церкві св. Миколая, Італійському подвір’ї та ін.

Фото вилучено із вільного доступу

Символічно, що цьогоріч заключний концерт фестивалю –  у гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла, де розпочався перший концерт «Музики» 5 років тому.

Lemberg.News являється інформаційним партнером заходу.

 

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: