Home » Новини України » 15 грудня відбудеться об’єднавчий собор, щодо української автокефалії.

15 грудня відбудеться об’єднавчий собор, щодо української автокефалії.

Про це повідомив Президент Петро Порошенко.

15 грудня відбудеться об'єднавчий собор, щодо української автокефалії.

15 грудня відбудеться об’єднавчий собор щодо української автокефалії. Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві, – пише “Українська правда”.

“Я радий оприлюднити дату об’єднуючого собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей собор затвердить її статут – нашої нової церкви. Це собор обере предстоятеля”, – сказав Президент.

“Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром православного українського релігійного життя”, – повідомив Порошенко.

Водночас, патріарх Російської православної церкви обурився через те, що інформацію про дату об’єднавчого собору назвав Президент Петро Порошенко, а не хтось із глав українських церков.

Про це заявив голова синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда.

“Ось цікаво, дату так званого об’єднавчого собору в Україні озвучує не Патріарх Варфоломій або Михайло Антонович Денисенко (митрополит Філарет – ред.). Або ще хтось із глав неканонічних утворень, а президент України. Прямо чистий імператор Костянтин!” – написав він у Telegram.

Володимир Легойда також заявив, що “часи зараз зовсім інші”.

“І після цього можна всерйоз говорити, що те, що відбувається не політичний проект?” – додав він.

Цей допис уже прочитано 144 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: