Home » Новини України » 13-го грудня у Вінниці просто неба сотні хористів виконали “Щедрик”: ВІДЕО

13-го грудня у Вінниці просто неба сотні хористів виконали “Щедрик”: ВІДЕО

Таке виконання відомої щедрівки відбувалося  в рамках Всеукраїнського фестивалю, присвяченого 140-ій річниці від Дня народження композитора Миколи Леонтовича.

Акапельно понад півтисячі хористів виконали «Щедрик» просто неба на площі ім. Т. Шевченка у Вінниці. В акції взяли участь більше 20-и професійних хорів з різних куточків країни. В такий спосіб відзначили 140-ву річницю від дня народження композитора однієї з найпопулярніших різдвяних мелодій – Миколи Леонтовича, який родом з Вінничини. Щедрівка, яка підкорила весь світ, лунала з вуст хористів експромтом.

Організатор флешмобу повідомляє, що виконати «Щедрика» вирішили саме в День Народження композитора: «Ми вирішили ще раз заспівати його неймовірний твір, який став відомим на весь світ. «Щедрик» став брендом Вінниччини, і України в цілому.»

Наступного року організатори планують побити власний рекорд: наступного року на виконання «Щедрика» мають вийти понад  1000 співаків.

Коротка довідка:

В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Текстове першоджерело пов’язано з дохристиянською добою, коли новий рік починався ранньої весни з поверненням в Україну ластівок. Інший варіанти тексту — “Ой на річці, записаний вчителем співу з Тульчина Ф.Лотоцьким у с. Паланка Гайсинського повіту на Поділлі в грудні 1916 р.. Поширення цього варіанту засвідчило жанрову метамарфозу — переведення щедрика із щедрівок до колядок, пов’язаних з темою народження Христа. Англомовну версію, відому як Carol of the bells, склав у 1930-ті рр. диригент, хормейстер, вчитель музики Пітер Вільховський. 

5 жовтня 1921 року «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку.[5].

Українська культура, по суті, почала виявляти себе з часу, коли до Америки приїхали перші іммігранти з України в 1870-х роках. Однією з найважливіших подій був саме виступ хору Олександра Кошиця в Нью-Йорку в 1922 році. Тут вперше був виконаний «Щедрик» М. Леонтовича

 

Фото: www.vinnitsa.info

Джерело: ТСН, Вікіпедія

Цей допис уже прочитано 473 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: