Home » Культура » 1 листопада відбудеться відкриття пам’ятника героям ЗУНР та УГА.

1 листопада відбудеться відкриття пам’ятника героям ЗУНР та УГА.

Пам’ятник присвячений 100-річчю створення Західноукраїнської Народної Республіки.

1 листопада о 13:00 на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину у Львові відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА, присвячений 100-річчю створення Західноукраїнської Народної Республіки. Для виготовлення скульптури з обласного бюджету виділили 2 млн грн. Висота пам’ятника сягатиме понад 8 метрів, – про це повідомляє видання “Варіанти” з посиланням на Львівську облдержадміністрацію.

“Працюючи над проектом, ми  зрозуміли, що повинні зобразити дві сили – політичну і мілітарну. Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга – мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб. На сьогодні пам’ятник на стадії завершення і він є символом відновлення нашої історичної пам’яті”, – розповів автор проекту Любомир Медвідь.

«Запрошуємо львів’ян та гостей міста на відкриття цього знакового пам’ятника для Львова і всієї України. Історія цієї події замовчувалася впродовж багатьох десятиліть, тому це данина історичній правді», – зазначила на спеціальному брифінгу директор Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Мирослава Туркало – пише ZIK.

Окрім того, 31 жовтня, у Кінопалаці (вул. Театральна) відбудеться захід «Ніч утворення ЗУНР» та ознайомлення з постаттю Дмитра Вітовського, у тому числі показ фільму про цю непересічну постать. У сам день святкувань, 1 листопада, о 11.00 відбудуться урочисті заходи на Меморіалі УГА на Личаківському кладовищі. О 13.50, після відкриття пам’ятника, відбудеться традиційна хода на Янівський цвинтар – до Меморіалу Січових Стрільців. Також у рамках святкувань, 2 листопада, у с. Керниця Городоцького району перепоховають віднайдені нещодавно комунальним підприємством «Доля» останки двох воїнів УГА.

Фото: ZIK

Цей допис уже прочитано 11 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: