ЄС ввів санкції проти чиновників Білорусі

Представники Європейського союзу на саміті погодили введення санкцій проти представників влади Білорусі. Вони повинні запрацювати наступного тижня, повідомляє РБК-Україна.

“Санкції щодо Білорусі повинні бути введені на наступному тижні”, – написав журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

Глава Євроради Шарль Мішель на прес-конференції підтвердив, що Євросоюз з 2 жовтня введе санкції відносно приблизно 40 офіційних осіб Білорусі, відповідальних за фальсифікацію виборів і порушення прав людини.

“Завтра (у п’ятницю, – ред.) за письмовою процедурою ми імплементуємо санкції щодо Білорусі”, – сказав Мішель.

У той же час, за його словами, Олександра Лукашенко до списку санкцій поки що не внесли, але ЄС буде стежити за ситуацією.

“Список потенційних санкцій щодо Білорусі був вироблений раніше. Єврорада приймає політичне рішення з тим, щоб ці санкції були прийняті і вступили в силу”, – пояснила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Нагадаємо, Кіпр заявив, що на саміті лідерів Європейського союзу не буде підтримувати введення санкцій проти білоруських чиновників. Там заявляють, що вони можуть бути впроваджені тільки в тому випадку, якщо санкції паралельно будуть накладені на Туреччину.

Місяць тому ЄС пообіцяв ввести санкції щодо Білорусі за фальсифікації виборів і порушення прав людини, однак цього не сталося через позицію Кіпру, який хоче, щоб паралельно були введені санкції на Туреччину. Це пов’язано з суперечкою про енергоресурси, яка викликала напруженість у Східному Середземномор’ї.

Також повідомлялося, що Канада і Велика Британія ввели санкції проти Лукашенка, його сина Віктора і ще дев’яти чиновників.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 386 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: