Єврокомісія та ЄІБ на 400 млн профінансують проекти в Україні

У вівторок, 6 жовтня, у Брюсселі на полях 22-го Саміту Україна – Європейський Союз у присутності президента Володимира Зеленського та президента Європейської ради Шарля Мішеля було підписано низку двосторонніх документів. Зокрема, було підписано три угоди з Європейською комісією і три угоди з Європейським інвестиційним банком щодо фінансування різних проектів. Про це повідомляє прес-центр Офісу президента.

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та член Європейської комісії з питань європейської політики сусідства Олівер Варгеї підписали низку угод між урядом України та Єврокомісією. Зокрема, підписано угоду про фінансування заходу «Програма ЄС «Міцні регіони» на суму 30 млн євро. У поясненні до документа зазначено, що метою укладення угоди є залучення допомоги ЄС для підвищення стійкості України до таких загроз, як пандемія Covid-19, дестабілізація, гібридні загрози. Ще однією метою є збільшення потенціалу української держави у сфері побудови миру шляхом підвищення безпеки в регіонах, безпосередньо постраждалих від конфлікту, незаконної анексії Криму. Допомога ЄС також буде спрямована в регіони місцевим органам влади для подолання наслідків пандемії Covid-19.

Також було підписано угоду про фінансування заходу «Механізм розвитку громадянського суспільства України» на суму 20 млн євро, метою якої є залучення допомоги ЄС для зміцнення демократії в Україні. Ці гроші буде спрямовано на підвищення спроможності організацій громадянського суспільства брати участь у розробці політик, допомагати в просуванні реформ, на створення загалом більш сприятливого середовища для роботи громадянського суспільства в Україні.

Крім того, підписано угоду про фінансування заходу «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні» на суму 10 млн євро. Угода передбачає розробку та реалізацію політики й заходів, які ефективно підтримуватимуть перехід до кліматично нейтральних, чистих, ресурсоефективних і безпечних енергопостачання і споживання.

Допомогу буде надано для розвитку дрібномасштабних проектів у сфері відновлюваної енергії, надання консультацій щодо оптимальних рішень для економічно ефективного постачання тепла та гарячої води в муніципалітетах, розробки планів міської мобільності. Також ця угода передбачає створення спільного ресурсного центру з питань кліматичних інновацій між Україною і ЄС і реалізацію «зелених» заходів у рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року.

Своєю чергою, міністр розвитку громад Олексій Чернишов і віце-президент Європейського інвестиційного банку Ліліана Павлова підписали угоду про фінансування проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Метою укладення угоди є залучення допомоги Європейського інвестиційного банку на фінансування заходів, спрямованих на удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Загальний внесок ЄІБ у межах угоди становить 300 млн євро. Допомогу буде спрямовано на теплоізоляцію дахів, підвалів і стін, енергоефективні вікна та скління, енергоефективне освітлення, системи регенерації втрат тепла, інвестиції у відновлювані джерела енергії, якщо вони є частиною ширших інвестицій в енергоефективність, та інші компоненти, які банк розглядає як елементи енергоефективності.

Гарантійну угоду між урядом України та ЄІБ «Логістична мережа (Модернізація і цифровізація «Укрпошти») на суму €30 млн підписали міністр інфраструктури України Владислав Криклій і віце-президент ЄІБ Ліліана Павлова та генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Підписання угоди забезпечить закупівлю сортувального обладнання, створення трьох сортувальних об’єктів, зокрема, будівництво хабу у Львові та 22 сортувальні депо в цілому, впровадження систем автоматичного відстежування пересування вантажів. Повернення коштів позики передбачається здійснити повністю за рахунок коштів кінцевого бенефіціара – АТ «Укрпошта» впродовж 20 років.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 30 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: