Через війну в Україні могла зрости смертність дельфінів у Чорному морі

З кінця лютого в Туреччині зафіксували зростання смертності серед дельфінів у Чорному морі. Однією з можливих причин може бути шумове забруднення, спричинене бойовими діями. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на науковців, пише Суспільне.

Наприкінці березня Турецька фундація дослідження морських проблем (TUDAV) нарахувала понад 80 загиблих дельфінів на березі Чорного моря. Попереднє розслідування показало, що принаймні половина тварин загинула через потрапляння в риболовецькі сіті.

Водночас науковці не могли зрозуміти причини загибелі решти дельфінів: на їхньому тілі не було слідів ушкоджень від сітей або вогнепальних поранень.

“Одна з причин, що спадає на думку, — акустична травма. Ми не маємо доказів того, який вплив низькочастотні сонари мають на Чорне море, бо ніколи не бачили такого скупчення кораблів і такого зростання шуму протягом тривалого часу”, — коментує представник TUDAV Байрам Озтюрк.

Він додає, що підтвердити цю гіпотезу не дозволяє відсутність механізмів захисту морських тварин в умовах війни. Зокрема, стверджує Озтюрк, науковці не можуть перевірити, як часто російські військові кораблі використовують сонар.

Опитані The Guardian науковці додають, що відсутність вичерпної інформації також не дозволяє визначити шкоду бойових дій у Чорному морі для інших тварин — наприклад морських свиней, які мігрують із Чорного в Азовське море, а також перелітних птахів.

Підписуйтеся на наш Telegram – “LEMBERG NEWS” .

Цей допис уже прочитано 86 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: