У суботу відбудеться міське прибирання до Великодніх свят: мешканців запрошують долучатись

Цієї суботи, 24 квітня, на різних локаціях у всіх районах відбудеться міське прибирання до Великодніх свят. Так, до участі у прибиранні, яке відбуватиметься із дотриманням карантинних обмежень, запрошують усіх охочих мешканців Львова та Львівської МТГ.
 
«24 квітня ми плануємо прибирання міста до Великодніх свят. Ми повинні розуміти, що ми зараз перебуваємо у червоній зоні, тому необхідно дотримуватись карантинних норм і правил. Ми до толоки залучаємо підприємства, установи, організації, а також навчальні заклади. Взяти участь закликаємо мешканців, а також підприємців, щоб прибирали біля своїх установ, організацій, кафе, ресторанів, аби там було чисто.

Ми плануємо також проведення толоки в парках, скверах, прибиратимемо дитячі та спортивні майданчики, а також залучаємо бригади, які будуть розкрижовувати дерева, що попадали. Гілки також плануємо позбирати, відвезти і здати для переробки», – зазначила заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

Місто напрацьовує карту локацій, зокрема важкодоступні території, які особливо потребують прибирання. Однак мешканці можуть долучатись, прибравши власні прибудинкові території, дитячі майданчики чи висадивши квіти.

«Якщо говорити про наші районні адміністрації, то вони також планують в районах толоки. В середньому буде по 4-7 локацій у кожному районі. До прибирання будуть долучатись управляючі компанії, мешканці районів і відповідні підприємства.

Також ми не забуваємо про населені пункти, що увійшли до ОТГ та приєднались до міста Львова. Там також відбуватимуться толоки. Залучаємо людей, які проживають на цих територіях, і залучаємо підприємства, які там працюють. Я думаю, що це буде у них перше таке прибирання, аби навести порядок на своїх територіях до свят. Також ми плануємо, що до кінця суботи ми будемо мати інформацію про те, скільки людей взяли участь у проведені заходів.

До того ж, ми плануємо у суботу висадити дерева і кущі. Це дуже важливо, адже, як правило, ми в осінній період зрізаємо дерева, які є в аварійному стані, але необхідно і висаджувати нові», – відзначила Ірина Маруняк.

Вона також закликала мешканців долучатись, аби спільними зусиллями прибрати місто до Великодніх свят.

«Також ми хочемо, щоб наші мешканці відгукнулися і прибирали прибудинкові території, тому що, як правило, ми проводимо толоки у таких місцях, які важкодоступні та не охоплені прибиранням: яри, території, які є за межами зони прибирання. Якщо ми говоримо про прибудинкові території, то ми закликаємо, щоб мешканці вийшли, зробили біля себе гарну клумбу, гарно позамітали, прибрали, посадили біля себе дерево. Таким чином ми зробимо добрі справи, для того щоб наше місто було красивішим, щоб більше було дерев і щоб місто було більш чистим. Тому закликаю усіх підтримати цю акцію, щоб разом прибрати наше місто до Великодніх свят», – підсумувала посадовиця.

В управлінні екології та природних ресурсів додають, що особливу увагу цього року приділятимуть важкодоступним місцям. Зокрема, йдеться про яри та території, де рідко ходять люди та які є засміченими.

«Якщо 10 років тому було важливо прибирати в парках, то зараз, в цілому, парки прибираються персоналом. Ми більше коштів передбачаємо на прибирання, тому такої потреби, як йти і прибирати, до прикладу, Стрийський парк, парк ім. І. Франка чи парк «Залізна вода» насправді немає.

Цього року ми намагаємося сконцентруватись на тих місцях, де насправді є засмічення. Відповідно, такі території є і у деяких парках. Йдеться про важкодоступні місця, куди менше ходять люди, наприклад, яри чи території, де мешканці щось викидають біля приватного сектору тощо. Ми всі знаємо, що такі ділянки по Львову є, ми їх інвентаризували і, відповідно, всі сили цього року підуть на те, щоби прибирати саме такі райони.

Локацій буде багато. Ми працюємо над створенням інтерактивної карти, на якій будь-який мешканець може знайти біля дому конкретні локації, які потребують прибирання. Також люди можуть знайти локацію загального районного значення, знову ж таки, до прикладу, яр на території певного району, який систематично засмічується, або ж допомогти місцевим ОСББ або ЛКП, які прибирають прибудинкову територію, із більш проблемними ділянками», – зазначила керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

відео: Андрій Андрух

ДЖЕРЕЛО: Львівська міська рада

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 50 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: