У Львові хочуть демонтувати пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту, який щойно відкрили

Громадська діячка, захисниця культурної та історичної спадщини, автор і виконавиця пісень Наталка Криничанка подала електронну петицію про демонтаж пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту, який нещодавно відкрили на площі Євгена Маланюка у Львові.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук, зазначивши, що петиція наразі перебуває на стадії модерації, – пише Леополіс.  

Наталка Криничанка сподівається, що петиція буде змодерована і допущена до голосування.  

Як відомо, 26 серпня на площі Маланюка у Львові урочисто відкрили скульптуру Франца Ксавера Моцар та. Скульптуру відкрили до 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта (композитора, музичного діяча Львова і натхненника фестивалю). До її відкриття долучився міський голова Львова Андрій Садовий.

Ініціаторами встановлення скульптури є Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt разом з Міжнародною фундацією Моцартеум у Зальцбурзі (Австрія) та науковим товариством Mozartiana Galicia.

Ксавер Моцарт в 16 років він втік з Відня, нікому нічого не сказавши, і 30 років прожив у Галичині, більшість часу – у Львові. Як зазначалось, скульптура показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів. днак

Пам’ятник викликав хвилю обурення у мережах і несхвалення львів’ян.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 1239 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: