У Львові оцифрують храми через можливі ракетні удари російських військ

У Львові оцифрують ансамбль Вірменського собору, Храм Преображення Господа Ісуса Христа та Церкву Святого Йоанна Золотоустого, що на вулиці Лисенка. У майбутньому архітектори зможуть повернути пам’ятки до попереднього стану, якщо церкви зруйнують.

Одного разу оцифрування пам’ятки вже допомогло місту відновити зруйновану мозаїку, повідомляє Суспільне.

Вірменська церква належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Вона збудована у XIV столітті. Храм оцифрують, адже не знають, чи є Львів достатньо захищеним, каже керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

“Ми не знаємо наскільки ми є захищені, наскільки є захищені пам’ятки Львова, хоч ми і є в ЮНЕСКО. Це нас не врятує, скажімо від якихось ракет, котрі сюди можуть прилетіти від Росії. Ми вибрали Вірменську катедру, вона давно потребувала сканування, але це не тільки катедра, це і дзвіниця, і Колона святого Христофора – фактично три об’єкти”, — каже Лілія Онищенко.

Через ракетні удари у Львові оцифровують Вірменський собор та дві церкви_1

Церква Преображення Ісуса Христа. Суспільне Львів

Оцифровувати церкви буде команда львівських фахівців.

Через ракетні удари у Львові оцифровують Вірменський собор та дві церкви_2

Храм Іоанна Золотоустого. Фото: Педагог Світлана

За словами одного із засновників компанії, яка займається цією роботою, Юрія Преподобного, на оцифрування однієї пам’ятки потрібен мінімум день, далі починається робота за комп’ютером.

“Маючи отакі матеріали, ось таку 3D-модель архітектор чи реставратор може зробити свої обмірні креслення не тільки з точною геометрією, але в нього і буде інформація про всі дані, як церква виглядає всередині, які є розписи”, — каже Юрій Преподобний.

Через ракетні удари у Львові оцифровують Вірменський собор та дві церкви_3

У Львові оцифровують Вірменський собор та дві церкви. Суспільне Львів

“У Львові була схожа ситуація з мозаїкою “Рибки” Володимира Патика. Коли її просто знесли, але ми її відсканували перед тим. Через деякий час вдалось її повністю відновити”, — розповів Юрій Преподобний.

Зараз пам’ятки у Львові оцифровують за гроші благодійників.

Підписуйтеся на наш:

Telegram – “LEMBERG NEWS” 

Twitter – LEMBERG NEWS

Цей допис уже прочитано 752 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: