У Львові на ратуші з’явився банер «Свободу політв’язням Білорусі»

На банері вказали число кримінальних справ – понад 900 та кількість політичних в’язнів у Білорусі – на сьогоднішній день понад 160.

За словами керівника благодійного фонду Наш дім Олексія Францкевича, коли вони робили банер з міською владою Львова, в Білорусі було понад 120 ув’язнених, а 11 грудня – вже понад 160. Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Щодо більшості людей, які зібралися на акцію у Львові, порушені справи на батьківщині за кримінальними чи адміністративними статтями. Ми щотижня збираємося у Львові, щоб підтримати громадянське суспільство у Білорусі. Ми вимагаємо звільнення всіх політв’язнів і проведення демократичних виборів», – сказав він.

Учасники акції тримали плакати з написами – «Гуляв з дітьми – винен», «Люблю Білорусь – терорист», «Вийшов із дому в неділю – винен», «Гуляв із дівчиною – винен», «Я думаю – винен», «Співав пісні – винен».

Білоруси, які зараз проживають у Львові, заспівали під час заходу національний гімн і розгорнули біло-червоно-білий прапор.

За останні місяці сотні громадян Білорусі виїхали в сусідні країни в пошуках політичного притулку.

У Білорусі 9 серпня пройшли вибори президента, які з перших днів виборчої кампанії супроводжувалися масовими протестами проти Олександра Лукашенка, який одноосібно керує країною 26 останніх років.

Після масових фальсифікацій на виборах по всій країні почалися протести і страйки – вони тривають вже більше трьох місяців. Білоруси вимагають нових, чесних виборів і звільнення політв’язнів.

За даними лідера опозиції Світлани Тіхановської, з початку протестів в Білорусі вбили вісім осіб. Силовики застосовували проти протестуючих сльозоточивий газ, водомети, світлошумові гранати і гумові кулі, їх жорстоко били.

23 вересня диктатора Олександра Лукашенка привели до присяги в якості президента Білорусі на новий термін. Церемонія інавгурації пройшла таємно. Більшість країн не визнали Лукашенка переобраним президентом Білорусі. 5 листопада закінчився термін його повноважень.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 106 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: