У Львові медики прооперували чоловіка, якому паралізувало долоні

У Львові медики прооперували 43-річного чоловіка, якому паралізувало долоні. У чоловіка була так звана “паралізуюча павутина” або ж контрактура Дюпюїтрена. Про це розповів хірург 8-ї лікарні 1 ТМО Львова Мар’ян Кузьмак, пише Суспільне

43-річний Андрій працює будівельником. Три роки тому він почав відчувати зміни, попри те, що не отримував травми рук. Чоловік розповідає, що спершу відчув наче щось тягне мізинець.

У Львові медики прооперували чоловіка, якому паралізувало долоні

“З часом було щоразу більше і більше. Потім почало тягнути другий палець, а вже коли третій, то почалися болі. Пальці не розгиналися, біль тягнув руку. Вночі пальці стягує докупи”, — каже пацієнт.

Чоловікові спершу прооперували одну долоню, на черзі — друга.

“Наша долоня — це наш робочий механізм. Тому судини і нерви, які розташовані на долоні, мають бути захищені від механічного впливу. Але час від часу долонний апоневроз замість того, щоб нам допомагати, огрубіває, формується рубець, стискає судини і нерви, блокує рухи сухожиль. Це призводить до виникнення такого захворювання”, — каже хірург 8-ї лікарні 1 ТМО Львова Мар’ян Кузьмак.

Медики видалили чоловіку “павутину”. Операція тривала 40 хвилин. Після неї він зміг згинати та розгинати пальці.

Як повідомляють у пресслужбі 1 ТМО Львова, це захворювання дуже часто спіткає чоловіків після 40 років, які багато працюють руками: будівельників, мулярів, є випадки і серед водіїв. Щороку хірурги 8-ї лікарні виконують майже дві сотні таких подібних втручань.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 125 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: