У Львові відкрили відділення, в якому проводитимуть пересадку кісткового мозку

Наразі у відділенні лише вісім ліжок, проте упродовж року його значно розширять, обладнавши 12 операційних блоків для трансплантації. (Фото: Олег Самчук, Facebook), Джерело НВ Львів

У Пeршoмy тeритoрiaльнoмy мeдичнoмy oб’єднaннi Львoвa зaпрaцювaлo гeмaтoлoгiчнe вiддiлeння, дe рoзпoчинaють лiкyвaти рaк крoвi, лiмфoми, aплaстичнi aнeмiї тa iмyнoдeфiцити. У 2022 році тут будуть проводити трансплантацію кісткового мозку.

Про це повідомив керівник медичної установи Олег Самчук на своїй сторінці у Facebook.

Наразі у відділенні гематології обладнали блок на вісім ліжок, в якому проводять повний комплекс діагностування та високодозову терапію. Водночас відділення розширюють, наповнюючи найсучаснішим обладнанням для діагностики, диференціювання та дослідження різноманітних видів гематологічних захворювань. Тут облаштовують 12 стерильних боксів для трансплантацій, операції в них проводитимуть вже 2022 року.

«Чому це так важливо для України та Львова? За потреби у 750 алогенних трансплантаціях кісткового мозку щороку, цьогоріч в Україні їх виконано лише 47. Завдання — зробити так, щоб українці більше не їхали за кордон на пересадження кісткового мозку, а отримували всю необхідну допомогу у своїй країні», — написав Олег Самчук.

Наразі алогенну трансплантацію проводять у Львові у відділенні трансплантації кісткового мозку в Охматдиті – для дітей. Нове гематологічне відділення рятуватиме тепер і дорослих.

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі вперше провели успішну резекцію тораскопічним методом за допомогою лазерного обладнання: у 17-річного юнака видалили пухлину, яка вразила обидві легені.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 83 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: