У Великій Британії помер чоловік королеви Єлизавети II – принц Філіп

У Великій Британії на 100-му році життя помер чоловік королеви Єлизавети II Герцог Единбурзький принц Філіп.

Про це повідомляється на сайті королівської родини.

З глибоким сумом Її Величність Королева оголошує про смерть свого улюбленого чоловіка, Його Королівської Високості Принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Високість мирно помер сьогодні вранці у Віндзорському замку. Подальші оголошення будуть зроблені у встановлений термін. Королівська родина приєднується до людей по всьому світу, оплакуючи його втрату”, – йдеться у повідомленні.

Принц Філіп представляв найдовше за часом існування і найстаріше за віком подружжя правлячого британського монарха, і є найстарішим чоловіком британської королівської сім’ї.

Герцог Единбурзький Філіп народився 10 червня 1921 року і при народженні мав титул принца Грецького і Данського. 

У 1933—1935 роках навчався в школі в Німеччині, потім у Шотландії. У 1939-40-х вчився в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. Після випуску отримав звання мічмана і пройшов на Військово-морському флоті всю Другу світову війну, закінчивши її у званні старшого лейтенанта.

Навчаючись у коледжі, познайомився зі своїми чотириюрідними сестрами принцесами Єлизаветою і Маргарет, а в 1947 – одружився з принцесою Єлизаветою.

Перед укладенням шлюбу з грецького православ’я в англіканство, відмовився від титулів “принц Грецький” та “принц Данський” і прийняв британське підданство. Батько Єлизавети напередодні укладення шлюбу присвоїв майбутньому зятеві титул герцога Единбурзького, графа Меріонетського і барона Гринвіцького.

У пари четверо дітей, вісім онуків і 10 правнуків.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 1280 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: