США, Китай, Франція і Росія та Великобританія – ядерні країни заявили про загрозу атомної війни

П’ять із країн, які володіють ядерною зброєю – США, Китай, Франція і Росія та Великобританія – виступили із спільною заявою «про запобігання ядерній війні та недопущення гонки озброєнь». Автор ua.news

Документ опубліковано на сайті Кремля. «Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв’язана. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння – поки вони продовжують існувати – повинні служити оборонним цілям, стримування агресії та запобігання війні. Ми вважаємо, що подальше розповсюдження таких озброєнь має бути унеможливлене», – йдеться у заяві.

Лідери п’яти країн підтвердили свою відданість Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та взаємне ненацілювання ракет, а також наголосили на важливості дотримання багатосторонніх угод та зобов’язань у сфері нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями.

У Кремлі вже педалюють проблему ядерної загрози, щоб влаштувати зустріч Путіна зі світовими лідерами для переділу сфер впливу. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що саміт лідерів країн «ядерної п’ятірки» необхідний і після їхньої спільної заяви: одне, мовляв, не виключає іншого.

Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ціль Альянсу – світ без ядерної зброї. Але Північноатлантичний альянс не буде відмовлятись від таких озброєнь, якщо цього не зроблять РФ, Китай та інші держави.

Генсек НАТО також закликав ЄС взяти участь у ядерних місіях. Столтенберг заявив, що поділ ядерної відповідальності важливий для Альянсу.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 283 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: