Степану Бандері хочуть повернути звання «Герой України»

На сесії Львівської обласної ради депутати закликали Президента та Верховну Раду України відновити історичну справедливість та повернути звання Героя України Степану Бандері.

Вони вважають рішення Донецького окружного адміністративного суду про скасування указу Президента України про присвоєння звання Героя України заполітизованим.

Підстава для скасування була формальною, бо Степан Бандера не був громадянином України.

“Звертаємо увагу, що в XX столітті Україна перебувала під окупацією різних тоталітарних систем. На боротьбу з цими системами стали справжні Герої України, які головною метою свого життя вважали відновлення самостійності та незалежність України. Визнання цього геройського вчинку та заслуг, пов’язаних із відновленням, становленням та розвитком незалежної України, і є відновленням історичної справедливості”, — йдеться у зверненні до органів центральної державної влади.

Депутати вважають, що Степан Бандера символізує цілу епоху боротьби України за власну незалежну соборну державу, а його ім’я стало символом національно-визвольного руху. 

Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба мала безнадійний вигляд, а мета здавалася недосяжною. Він однаковою мірою протистояв і сталінському, і гітлерівському режимам. Бандеру боялися живим і з ним борються  навіть після його смерті. Проти нього працювала вся потуга пропагандистської машини СРСР. Проти нього до тепер працює пропаганда Росії.

Депутати Львівської обласної ради закликали Президента України та Верховну Раду внести зміни до Закону “Про державні нагороди України” та Указу Президента України “Про звання Героя України”, щоб надати можливість відзначати цією високою нагородою осіб, які не мали громадянства України.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 61 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: