Рятувальники промаркували туристичні маршрути Карпат

Рятувальник Явірницького пошуково-рятувального відділення спільно з волонтерами промаркували туристичні маршрути та встановили стовпи з інформацією для тих, хто піде на Чорногору взимку. Вони постави 40 стовпів і понад 100 табличок. 

Нещодавно за ініціативи волонтерів фундації «Карпатські стежки», якою керує Василь Фіцак, а ще з рятувальниками Явірницького відділення промаркували туристичні маршрути та встановили стовпи з інформацією для тих, хто піде на Чорногору взимку.

За словами Фіцака, це така підготовка до зими. Загалом поставили 40 стовпів і понад 100 табличок.

Так, 13 стовпів вже є на відрізку від зони лісу з боку озера Марічейка до вершини Попівана. Ще 27 – на ділянці від вершини до перемички під Смот­ричем. Ці стовпи стоять через кожні 120 метрів, мають знаки маркування маршруту й нумерацію.

«Нумерація йде знизу, аби людина бачила, що вона йде з 13 стовпа через кожні сто метрів бачить 12, 11, 10, – пояснює Фіцак. – Це дозволяє їй орієнтуватися, а, крім того, розраховувати свої сили. Також через кожні 20 метрів будуть допоміжні арматурні стовпчики. Відповідно, це все є безпека. Наша ціль – не лише допомогти та врятувати, але й запобігти».

У місцях, де є лавинонебезпечні ділянки, встановили попереджувальні таблиці. Василь каже, багато людей взимку ходить літніми маршрутами, а це дуже небезпечно.«Хочемо ще в Шибеному встановити картосхеми з зимовими маршрутами на Попіван, у Дземброні, а також на самій горі, – говорить рятувальник. – На них будуть показані безпечні шляхи пересування взимку».

Рятувальникам нерідко доводиться супровод­жувати людей, які втратили орієнтування через складність рельєфу чи обмежену видимість. А так туристи матимуть можливість перенести ці стовпи на GPS-пристрій і мати їх координати.

Цю підготовку до зими рятувальники й волонтери роблять власним коштом. За всі розхідні матеріали заплатили сам Фіцак і його товариші, які допомогли з друком лавинних і номерних таблиць.

За словами Василя, таблиці також потрібні на інших популярних маршрутах – на Говерлу, на Боржаві, на Свидовці, на Чорногірському та Мармароському хребтах.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 36 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: