Президент запевняє, що безвізовому режиму з ЄС нічого не загрожує

Європейський Союз підтвердив відсутність загроз для дії безвізового режиму з Україною та очікує, що його повноцінне функціонування відновиться після пандемії коронавірусу. Про це заявив Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, онлайн-трансляцію якої вів Офіс президента.

Президент запевняє, що безвізовому режиму з ЄС нічого не загрожує

«Партнери з ЄС запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, а Україна чітко виконує всі необхідні критерії. Як тільки дозволить епідемічна ситуація, українці знову зможуть планувати свої подорожі до Європи», – сказав Зеленський.

Зеленський наголосив, що Євросоюз відзначає значний прогрес України в реформах за останній рік – впровадження ринку землі, ухвалення «банківського» закону, розвиток децентралізації, старт роботи Вищого антикорупційного суду.

Він зазначив, що під час саміту значну увагу приділили виконанню Україною угоди про Асоціацію з ЄС.

«Ми домовилися максимально використовувати її механізм, щоб і надалі розвивати наші торгівельні відносини та поглиблювати економічну інтеграцію між Україною та ЄС», – сказав Зеленський.

«Водночас наша делегація представила своє бачення щодо оновлення цієї угоди», – додав президент.

Як передає «Європейська правда», за підсумками двостороннього саміту в Брюсселі Україна та Європейський Союз досягли домовленості про оновлення Угоди про асоціацію.

Згідно з текстом заяви за підсумками саміту, сторони очікують «подальшого зміцнення економічної інтеграції та регуляторного зближення в рамках Угоди про асоціацію».

Саміт визначив напрямки оновлення угоди: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату (включаючи роль України у політиці Green Deal), фінансова співпраця. Попередня робота на цих напрямках вже почалася.

Навколо формулювань пункту про оновлення угоди суперечки між українськими та європейськими дипломатами тривали до останнього моменту. Зрештою, до підсумкової заяви увійшли слова про глибшу економічну інтеграцію, як і наполягала Україна.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 56 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: