Половина українців не готові вакцинуватись від COVID, навіть безкоштовно

52% українців не готові вакцинуватись від коронавірусу, навіть якщо щеплення будуть безкоштовними.

Джерело: результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 14-16 січня  

Дослівно: “Готові вакцинуватись від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, – 39%, не готові – 56%. За умови, якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватись – 43% (не готові – 52%)”. 

 

Деталі: Соціологи відзначають, що підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала (у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55%).

Разом з тим дещо зросла кількість тих, хто готовий прищепитися платною вакциною.

Противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.  

 

Дослідження тривало 14-16 січня. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитали 1600 респондентів віком від 18 років і старше.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.  

НАГАДАЄМО

Міністерство охорони здоров’я зірвало закупівлю вакцини від Serum Institute of India за три долари за дозу та уклало договір з китайською Sinovac Biotech за 17,85 доларів. На початку січня стало відомо, що група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала угоду з китайським виробником «SinoVac» на постачання в Україну 5 млн. доз вакцин у першому півріччі 2021 року. Наразі МОЗ уклало контракт із «Лекхімом» про купівлю 1,9 млн (в межах 5 млн доз) вакцини CoronaVac за ціною 504 грн за дозу. У «Лекхімі» заявили, що рентабельність угоди для них 3-4% — це 15-20 грн за дозу (28,5 млн грн за 1,9 млн доз вакцини за контрактом із МОЗ та понад 75 млн грн за 5 млн доз, про закупівлю яких уже домовилися з SinoVac).

Для повноцінної вакцинації кожна людина має отримати по дві дози вакцини, а отже, на вакцинацію може розраховувати менше одного мільйона українців. До речі, жодна країна Європейського союзу цю вакцину не придбала.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, коментуючи інформацію зазначив, що, згідно з укладеним договором про закупівлю вакцини Sinovac , її ефективність повинна бути не менше за 70%. В іншому випадку Україні повинні повернути кошти.

Як зазначає видання WSJ, вакцину Sinovac висловили бажання отримати країни, які не мають коштів для масштабної закупівлі вакцин західного виробництва, які демонструють значно більш високу ефективність.

У фармацевтичній групі «Лекхім», заявляють, що китайська вакцина надійде до України у березні. Окрім цього, в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безплатно отримати вісім мільйонів доз допомоги, їх вистачить для вакцинації чотирьох мільйонів осіб – це буде вакцина від Pfizer/BioNTech або Moderna.

Найперше буде проводитись безкоштовна вакцинація медичних працівників, військовослужбовців ЗСУ, які беруть участь в ООС, працівників освіти, Національної поліції та Нацгвардії. Окрім цього, до груп ризику увійшли особи, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо), працівники соціальної сфери, хворі віком від 60 років, які зареєстровані і проживають у районі обслуговування лікувальних закладів.

Паралельно, розпочнеться і платна вакцинація – у приватних клініках ціна за вакцину, ймовірно, буде 700-750 гривень за дозу.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 224 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: