На Львівщині суд арештував ще п’ять земельних ділянок у справі ексголови сільради

Слідчий суддя Золочівського районного суду Львівської області Володимир Сивак наклав арешт на п’ять земельних ділянок в селі Підлипці, які у 2020 році  незаконно вибули з власності місцевої громади. В ході досудового слідства правоохоронці з’ясували, що колишня голова села Підлипці Ганна Гуменюк підробила документи на підставі яких з комунальної власності вибуло близько 2,2 га землі.

Про це повідомили “Наші гроші. Львів”.

Джерело: ухвала суду від 29 грудня 2021 року.

Рішення щодо відведення земельних ділянок у приватну власність було прийнято 20 листопада 2020 року, під час чергового засідання сесії Підлипецької сільскої ради. Проте, як встановило слідство, на засіданні не було достатньо депутатів для прийняття рішень – відсутні більше половини обранців. Відтак, рішення не може вважатися чинним.  Таким чином, як стверджують слідчі, Гуменюк підробила три рішення, на підставі яких у приватній власності опинилися п’ять земельних ділянок села Підлипці, що були призначені для ведення особистого селянського господарства. Загалом слідчі підрахували шкоду від втрати цієї комунальної землі у розмірі 996 тис. грн.

Щодо теперішніх власників ділянок, що опинились під арештом, то ними є місцеві меншканці, які є непублічними особами. Наразі здійснюють досудове розслідування щодо вибуття з державної власності землі за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст. 366 (службове підроблення).

Це не перше відкрите кримінальне провадження у справі підробки рішень Підлипецької сільської ради її колишньою головою Ганною Гуменюк. Ще у червні 2021 року ми повідомляли про арешт інших п’яти  ділянок землі загальною площею 9 га. Тоді слідчі запідозрили її у підробленні п’яти рішень, на підставі яких земля опинилася у приватних руках. Вартість 9 га вилученої з комунальної власності землі оцінили у 4 млн грн.

Як повідомляла раніше прес-служба Львівської обласної прокуратури, після затримання Ганну Гуменюк відправили під домашній арешт. На початку грудня 2021 домашній арешт для підозрюваної продовжили до початку лютого 2022 року.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 40 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: