Нацбанк випустить монету з львівським Гарнізонним храмом

До десятої річниці відкриття Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Нацбанк запускає пам’ятну монету номіналом 5 гривень. Про це Львівському порталу повідомили в НБУ.

Монету зі зображенням Гарнізонного храму вводять в обіг з 1 грудня. Тираж – 35 тисяч.

На аверсі монети розміщений малий Державний Герб України та напис «Україна»; фрагмент інтер’єру центрального нефу храму, унизу – номінал монети і рік карбування, логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

 

На реверсі монети зображений фасад храму, поруч – лев та написи «Львів», «Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла».

Нацбанк випустить монету з львівським Гарнізонним храмом Нацбанк випустить монету з львівським Гарнізонним храмом

«Пам’ятна монета присвячена одній зі святинь та самобутніх “родзинок” міста – Гарнізонному храму святих апостолів Петра і Павла, побудованому на початку XVII ст. Ця одягнена в барокові шати споруда, що прикрашає історичну частину міста Лева, – найбільший львівський храм, який пережив різні часи, у певні періоди історії виконував функції гарнізонної церкви міста, складу, книгосховища, а з 2011 року знову відкрив двері для вірян. За час російсько-українського воєнного конфлікту на Сході України храм став не лише церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром», – наголошують в Нацбанку.

Нацбанк випустить монету з львівським Гарнізонним храмом

Зазначимо, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (колишній костел Єзуїтів) є першою бароковою спорудою у Львові. Його почали зводити у 1610 році під керівництвом італійця, архітектора ордену єзуїтів Джакомо Еріано, а завершили аж через 20 років – у 1630 році.

Із часів Радянського Союзу протягом 65 років костел Єзуїтів використовували як книгосховище – там зберігали близько 3 мільйони книг. У 2011 році його передали Львівській архиєпархії УГКЦ. Сьогодні Гарнізонний храм є під опікою Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

Нагадаємо, цьогоріч минає десята річниця з моменту відновлення богослужінь у храмі. Також нещодавно тут завершили масштабну реставрацію старовинних фресок художника Франциска Екштайна. Над їхнім відновленням фахівці працювали протягом семи років.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 101 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: