Мешканка Львівщини довела в суді незаконність боргів «Львівгазу»

Ольга Чепурна виграла суд у компанії-монополіста і скасувала 15,4 тис. грн боргу, повідомляє Zaxid.net

Підприємиця зі Соснівки Ольга Чепурна скасувала у суді 15,4 тис. грн боргу за газ, які отримала після перевірки лічильника. Споживачка довела, що АТ «Львівгаз» нарахував їй борг незаконно, не маючи на це відповідних підстав.

Як вказано у матеріалах цієї справи, 9 грудня 2020 року до помешкання Ольги Чепурної прийшли працівники АТ «Львівгаз», зняли газовий лічильник і забрали його на проведення експертизи. Ця експертиза показала втручання у роботу лічильника, тому Ользі Чепурній нарахувади 15,4 тис. грн боргу.

За словами Ольги Чепурної, експертизу її газового лічильника проводили без її відома, і рішення експертизи їй не показали. Вона заперечила втручання у роботу лічильника та звернулась до суду, щоб скасувати нарахований борг. За словами Ольги Чепурної, вона завжди вчасно сплачує за спожитий газ.

«Львівгаз» своєю чергою подав зустрічний позов проти Ольги Чепурної з вимогою сплатити донараховані 15,4 тис. грн за використання природного газу. У суді представник «Львівгазу» повідомив, що експертиза виявила на лічильнику споживачки подряпини та пофарбовану пломбу на лічильнику. У зв’язку з цим комісія «Львівгазу» вирішила нарахувати Ользі Чепурній 2323 м3 газу, за які вона мала б сплатити 15,4 тис. грн.

Сокальський районний суд встановив, що «Львівгаз» допустив низку порушень під час перевірки лічильника та проведення експертизи. Зокрема, в матеріалах справи відсутня письмова згода Ольги чепурної на проведення експертизи без її участі. Окрім того, в акті про розпломбування та демонтаж лічильника не підкреслено, які саме ознаки порушень виявлені. Таким чином суд наголосив, що «Львівгаз» не зміг довести втручання Ольги Чепурної у роботу лічильника.

«Матеріалами справи не встановлено, що під час проведення експертного дослідження досліджувалося питання можливості вчинення конкретних дій з метою викривлення даних обліку природного газу. А отже, таким висновком експертного дослідження несанкціонованого втручання в роботу ЗВІТ не підтверджено . А тому, за відсутності обов’язкового елементу складу правопорушення, факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, на думку суду не доведений», – вказано у рішенні суду.

Крім того, на думку суду, «донарахування ціни необлікованого об’єму газу не є штрафними санкціями, а витратами за використаний, але несплачений газ». Тому, для того, щоб нарахувати борги Ользі Чепурній, оператор газових мереж мав довести, що газ у її помешканні не обліковувався і вона за нього не платила.

Таким чином суддя Лідія Фарина повністю задовольнила позов Ольги Чепурної і скасувала рішення АТ «Львівгаз» про нарахування 15,4 тис грн боргу за необлікований газ. «Львівгаз» уже подав апеляцію на це рішення суду.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 49 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: