Лікарі зібрали колекцію предметів, які витягли у дітей зі шлунків

Вчора Львів сколихнула новина про те, як  3-річний хлопчик проковтнув магнітні кульки і з перитонітом потрапив на операційний стіл.

Сьогодні хірурги Міської клінічної дитячої лікарні показали експонати лікарняного музею.

“Сторонні тіла у дітей” – у лікарні зберігається стенд з предметами, які доводилось діставати лікарям з черевної порожнини маленьких дослідників.

У лікарняному музеї можна побачити чайну ложку, шпильки, кульчики, деталі від іграшок, ковпачки від ручок, монети, батарейки, іграшкові персні.

Лікар-ендоскопіст,  Віктор Анатолійович Іванців розповів, яким чином рятують дітей, що проковтнули сторонні предмети.

” – Відбувається це все під загальним наркозом. Діти повинні оперуватись за допомогою сучасного анестезіологічного супроводу, щоб якісно видалити стороннє тіло.” – повідомив він.

На прикладі трьохсантиметрового магніту він,  продемонстрував, як лікарям доводиться видаляти такі предмети. Віктор Іванців показав, наскільки магніти ускладнюють роботу лікаря, так як намагнічуються ламелі приладу, яким дістається такий предмет зі шлунку.

Як з’ясувалося, магніт був не просто експонатом для демонстрації. Його так само діставали зі шлунку дитини.

“Як ви думаєте, як такий предмет потрапив у шлунок трьох річної дитини? А виявилось, що батько взяв на руки хлопчика, підійшов до холодильника і дитина знімає рукою цей магніт та тягне до рота. Дитина в той момент їла крекер, тому батько не зреагував, побачивши, що дитина поклала щось і жує ” – каже лікар.

Читайте також:   Водій мікроавтобуса намагався вивезти за кордон «сонячне каміння» (фото)

На питання, що зі стенду музею було найнебезпечнішим для здоров’я дитини, лікар показав предмет декору, який витягли зі шлунку п’ятимісячної дитини.

Лікарі зібрали колекцію предметів, які витягли у дітей зі шлунків

” – Батьки часто чіпляють дітям всіляки прикраси, амулети, хрестики, вважаючи, що вони захищають від чогось злого. Один з таких амулетів призвів до того, що дитина ледь не втратила своє життя. Дитина зірвала ланцюжок і поклала хрестик до рота. Найнебезпечніше було те, що гострим кінцем воно вперлося в стінку шлунку” – розповів лікар.

З питань, що займає левову частку небезпечної колекції – це однозначно монети. Вони найбільш доступні для дитячих рук.

“- Декори, якими прикрашають дітей – це речі, на які я б хотів звернути особливу увагу батьків. Кульчики, заколки, сережки, кліпси для волосся. Діти знімають ці всі предмети, і також кладуть до рота. Потім потрапляють до нас.” – розповів він.

Пальму першості серед найбільш небезпечних предметів зайняли батарейки та неодимові магніти, які найбільш важче діставати.

Також лікар продемонстрував предмети, за допомогою яких доводиться рятувати пацієнтів.

Цей допис уже прочитано 25 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: