Львів’ян закликають скористатись акцією «Кава у своє горня зі знижкою», аби мінімізувати кількість відходів

Представники Zero Waste Lviv розповіли про заклади, які пропонують каву зі знижкою у горня відвідувачів. Так, на сьогодні вже десять мереж кав’ярень та закладів харчування погодились на постійній основі надавати знижки відвідувачам, які купують напої у свої багаторазові горнята. Ініціатива покликана зменшити кількість відходів, зокрема у центральній частині міста.

«Сьогодні ми хочемо презентувати вам нову мапу на сторінці Zero Waste Lviv, на якій містяни і гості міста можуть побачити ті кав’ярні (на сьогодні це 10 мереж і 89 кав’ярень), де можна отримати знижку, або якусь винагороду за те, що користуєтесь багаторазовим своїм горнятком. Ця акція відбувається саме зараз у час пандемії, коли більшість міст перебувають у червоній зоні. Першочергово я би хотіла сказати, що багаторазові горнятка і тари є безпечними. Через них ризик заразитись коронавірусом є незначний.

Наша організація у червні-вересні проводила дослідження про те, як пандемія вплинула на генерування відходів у Львові, Полтаві, Миргороді та Трускавці. Ми побачили, власне, що попри те, що зменшилась кількість туристів, кількість відходів не змінилась, а в об’ємі навіть зросла. Це пов’язано з використанням одноразової тари, яка, знову ж таки, не гарантує безпеку, адже зазвичай вони у закладах перебувають на видному місті. В той час достатньо звичайного миття для того, щоб знезаразити багаторазову тару», – розповіла Ірина Миронова, голова ГО Zero Waste Lviv.

У Галицькому районі відзначають, що така ініціатива дозволить зменшити кількість так званого вуличного сміття та, відповідно, спрямувати зекономлені кошти на реалізацію будь-яких інших важливих проектів.

«Ми вітаємо такі ініціативи, адже вони значно зменшать навантаження на бюджет. До прикладу, в Галицькому районі продукується багато сміття якраз вуличного, яке досить легке, але об’ємне. Впродовж року з більш як 300 локацій у Галицькому районі забирається більше 700 тонн сміття. Досить суттєві суми виплачуються за утилізацію і збір сміття, ці кошти можна було б спрямувати на реалізацію будь-яких інших проектів. Так, до прикладу, можна було б збудувати кілька дитячих майданчиків, якби ті кошти були спрямовані не на збір і утилізацію, а на щось інше. В рік йдеться про близько 1 млн грн», – розповів голова Галицької РА Андрій Зозуля.

Ініціатива відбувається у межах реалізації кампанії #обирайбагаторазове #WeChooseReuse про промоцію використання та підтвердження безпечності багаторазової тари, зокрема, і горняток для напоїв із собою.

На сьогодні вже десять мереж кав’ярень та закладів харчування погодились на постійній основі надавати знижки відвідувачам, які купують напої у свої багаторазові горнята. Ця знижка може сягати до 20%.

Такі знижки надають:

кав’ярня Papi вул. Валова, 19 – 10%
мережа «Альтернативна кава» пропонує 2 грн знижки
мережа «Чотири Чебуреки» мінусує 15% на напої та 20% на страви у власну тару
мережа Aroma Kava – 2 грн
мережа Kredens Cafe – 10%
мережа Vegan cafe OM NOM NOM – 10%
кав’ярня Studio 78 вул. Героїв УПА, 78 – 10%
магазин Gelato.in.ua на вул. Янева, 19 – 10%
книгарня-кав’ярня «Старого Лева» вул. Галицька, 17 – 20%
арт-кав’ярня «Світовид» вул. Гребінки,10 дарує смаколик або сироп до кави
Для зручності мешканців організація Zero Waste Lviv розпочала створювати мапу з такими закладами https://zerowastelviv.org.ua/lviv-coffee-map/ До неї запрошують приєднуватись інших.

Організатори вкотре наголошують: одноразові горнята мають всередині поліетиленову плівку, яка захищає від протікання. Через це така тара складна у переробці і не піддається компостуванню, а одноразовий посуд засмічує місто. До того ж в урни викидають разом із горням і кришки від них, і соломинки, які взагалі не переробляються.

Важливим аспектом під час пандемії є також безпека та захист від передавання вірусу: європейські вчені з Федерального інституту оцінювання ризиків (ФІОР, Німеччина) дослідили, що багаторазові засоби не є більш небезпечними, ніж одноразові. Відповідно, користуватись як своїм горнятком, так і багаторазовим у закладах громадського харчування, не несе додаткової загрози здоров’ю. 

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 84 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: