Литва визнала росію державою-терористом

Литовський сейм на засіданні 10 травня прийняв резолюцію, в якій Росія визнається терористичною державою. Документ було схвалено одноголосно.

Про це повідомляє delfi.lt, пише Вголос.

У резолюції йдеться, що в ході вторгнення в Україну російська армія скоїла масові військові злочини, зокрема, в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Бородянці та Гостомелі.

Литовська сторона також зазначила, що в діях Росії вбачається мета повного або часткового знищення української нації.

«Сейм Литви визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку Збройних сил Російської Федерації та її політичного і військового керівництва, що почалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу», – йдеться в документі.

Також підкреслюється, що всі винні у військових злочинах мають бути притягнуті до відповідальності. Литовські депутати закликали створити для цього Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал з повноваженнями видавати міжнародні ордери на арешт, у тому числі щодо глав держав, урядів та інших державних посадових осіб.

«Російська Федерація, збройні сили якої свідомо і систематично обирають цивільні об’єкти для бомбардувань, є державою, що підтримує і здійснює тероризм», – цитує Delfi прийняту резолюцію.

Варто зазначити, що як правило, статус держави-терориста тягне за собою додаткові штрафи, обмеження на іноземну допомогу і заборону на поставки військових товарів.

Підписуйтеся на наш Telegram – “LEMBERG NEWS” .

Цей допис уже прочитано 47 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: