Зламала руку і заразилася: у Львові вилікували дівчинку, хвору на важку форму правця

У Львові медики вилікували дівчинку, яка минулого року влітку впала з велосипеда та зламала руку, саме так і захворіла на правець.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охмадит» на сторінці у фейсбук, пише NTA

У медустанові зазначають, що 7-річна Ліліанка у липні зламала руку і захворіла на важку генералізовану форму правця.

«Дівчинку виписали 11 вересня. Вона проходить реабілітацію, малює, бігає і радіє появі маленької сестрички», – йдеться у повідомленні.

“Наша донечка чудово почувається, сама ходить та грається. Ми продовжуємо курс реабілітації, щоб остаточно закріпити цей ефект”, – розповіла мама маленької пацієнтки.

Натомість Ліліанка маму виправляє: «Мама, я не ходжу – я бігаю».

До “Охматдиту” родина приїздить на контрольні огляди і щоб підтримати маленького друга Давидка, який теж з мамою і татом приїхав, щоб дати свої перші інтерв’ю без ШВЛ.

Наразі у дівчинки  відновилися уроки вдома, вона опановує програму 2 класу і наступного року готується повернутися в клас назовсім. А ще Ліліанка скоро отримає щеплення від правцю.

“Ми говорили з нашим сімейним про вакцину і ми її обов’язково зробимо”, –  каже мама Ліліани Марта Ковалевська.

Впала з велосипеда та інфікувалася

“Дитина впала з велосипеда та зламала руку, саме так і підхопила інфекцію.

Хоч перелом у доньки був складним, але тоді нічого не віщувало біди. Їй наклали гіпс, вона була щаслива, усміхалася, нічого її не турбувало», – розповідає мама Ліліани Марта Ковалевська.

Нагадаємо, що далі 7-річну Ліліану з Мостищини  із судомами госпіталізували в реанімацію до ОХМАДИТу. Саме тоді уперше за два роки на Львівщині зафіксували правець серед дітей.

Марта Ковалевська переконує, що свою доньку Ліліану захистила від усіх інфекцій. Проти правця дівчинку щепили в однорічному віці. Але ревакцинацію слід було повторити торік – коли їй виповнилося шість… чого не трапилося.

Коли вакцинувати дітей

Загалом у львівському ОХМАТДИТІ тільки за минулі 4 роки рятували 9 пацієнтів від правця, а все через антивакцинальну пропаганду, припускає директорка Львівської обласної клінічної лікарні «ОХМАДИТ» Олександра Бурда.

«Правець – це єдина хвороба, при якій колективний імунітет не формується. Тут кожен сам за себе. Якщо ти вакцинований 2, 4, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і далі раз на десять років впродовж життя, то ризиків фактично немає»,  – розповіла головна інфекціоністка Львівщини Наталія Іванченко.

Як передається

Також вона зазначила, що інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану, внаслідок укусів звірів чи травмування гострими предметами, бо спори бактерій живуть у ґрунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.

Правець небезпечний тим, що вражає нервову систему. Якщо не звернутися вчасно до лікарів – наслідки летальні.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 150 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: