Е-квиток у Львові: виявлено перші спроби махінацій

Вже з четверга, 13 січня у громадському транспорті Львова запрацює електронний квиток. Про це сьогодні на брифінгу повідомили Олег Забарило, Микола Власюк.

Директор ЛКП “Львівавтодор” Власюк Микола зазначив, що з першими картками виявлено і перші спроби махінацій:

“В цей період, поки ми проводили всі маневри з картками виявлено ряд сумнівних профілів людей, документи яких вірогідно були несправжніми. Тобто частина людей подали підроблені документи. Таких профілів є декілька тисяч. Перші 500 з них ми віправили на перевірку у відповідні компетентні органи. Після отримання від них зворотного зв’язку ми дізналися, що в районі 100 документів мають ознаки несправності.”

Це перший етап реалізації проєкту електронного квитка. За електронним квитком можуть їздити лише пільговики, зчитуючи квиток на валідаторах у салонах транспорту. При цьому треба мати при собі посвідчення пільговика, наприклад пенсійне. У мерії кажуть, на перших етапах “зайців” не каратимуть, бо це тестовий режим. З березня пільговики їздитимуть повноцінно – лише на підставі цих е-карток. У лютому обіцяють видати такі проїзні документи усім, хто на них претендує.

Як повідомив на брифінгу директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило, триває прийом документів на е-квитки (картки) для пільговиків. Зараз є сто тисяч прийнятих заяв. Наразі видають картки тим, хто звернувся за ними раніше — у 2021 році. Видрукували близько 50 тисяч карток. У Львівській ОТГ — близько двох сотень пільговиків. Такі картки вже отримали лише 10 тисяч пільговиків. Чиновник каже, зараз є змога видавати 5 тисяч карток упродовж дня.

Зазначимо, від початку грудня у місті працює 17 пунктів видачі, де пільговики можуть отримати свій електронний квиток. Для цього потрібно заповнити заявку та отримати СМС-повідомлення про час та місце видачі. Також є шість локацій, куди можна прийти з документами і отримати свій електронний квиток. Можна забрати і на вул. Горбачевського, 10 — в центрі обслуговування пасажирів.

За словами Олега Забарила, у Львові виник ажіотаж щодо отримання пільгових електронних транспортних карток.

“Працюємо і вихідними, щоб зараз видати максимально побільше транспортних карток, – наголошує чиновник. – Паралельно ще є багато невидимої роботи — щоночі перевіряють обладнання валідаторів. Щоб ми могли повноцінно ними користуватися і не було технічних проблем. Понад 780 транспортних засобів Львова обладнано валідаторами. Можемо входити в першу фазу реалізації е-квитка”.

Водночас під Центром обслуговування пасажирів вишикувалась велика черга охочих отримати карту пільговиків.

Е-квиток у Львові: виявлено перші спроби махінацій

Е-квиток у Львові: виявлено перші спроби махінацій

Е-квиток у Львові: виявлено перші спроби махінацій

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 73 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: