В Ізраїлі 44 людини загинули через тисняву на релігійному фестивалі, поранені більш як 150 громадян

Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них перебувають у критичному стані, а 18 — у важкому.

Про це повідомляє ізраїльська служба швидкої допомоги, пишуть газети Haaretz та The Jerusalem Post.

Інцидент стався пізно вночі 29 квітня, коли тисячі людей — переважно ортодоксальних євреїв — зібралися на горі Мерон, щоб відсвяткувати Лаг ба-Омер. Це єврейське свято на честь раббі Шимона Бар Йохая, містика II століття, який нібито там похований.

Поки що офіційну версію трагедії не оголосили. Haaretz із посиланням на поліцію повідомила, що причиною зіткнення стала паніка, спричинена тим, що люди посковзнулися на сходинках. У перших повідомленнях мовилося, що на зборах обвалилася трибуна.

Очевидці пишуть, що людей пустили у вузький перехід, але вихід із нього чомусь заблокували правоохоронці. Поліція Ізраїлю відкрила розслідування причин загибелі людей.

На місці події вночі створили польову лікарню. Телефонна служба на місці тисняви не працювала, адже тисячі людей одночасно намагалися зв’язатися з рідними та аварійними службами.

Що таке Лаг ба-Омер?

Це був наймасовіший захід у країні відтоді, як в Ізраїлі зняли карантинні обмеження. У 2020 році Лаг ба-Омер скасували, але зараз, завдяки успішній програмі вакцинації, рівень інфікування в країні впав, і свято вирішили провести.

Фестиваль проводиться щорічно в місці поховання раббі Шимона Бар Йохая — одного з найвизначніших єврейських книжників, який жив у II столітті нашої ери. Він вважається основоположником кабалістичного вчення — духовної містично-філософської школи юдаїзму. Свято, яке відзначають у день його смерті, супроводжується розведенням багать, співами й танцями.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 700 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: