В Україні почнуть екзаменувати чиновників на знання української мови

З 16 липня для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Як відомо, найбільшого досконалості система іспитів для чиновництва досягла в традиційному Китаї. Перш ніж бути призначеним на посаду, китайський мандарин, крім держуправління, тримав іспити з самих різноманітних галузей знань. В Україні також вводиться система іспитів для державних управлінців. Для початку було взято українську мову, і що може порадувати багатьох, офіційний сертифікат про рівень володіння державною мовою буде діяти безстроково. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів №409 від 14 квітня, передають Українські Новини.

Кабмін затвердив порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою відповідно до статті 7 і 48 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Даний порядок встановлює правові та організаційні засади проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і застосовувати його при виконанні службових обов’язків, та осіб, які мають намір набути громадянство України.

Згідно з порядком проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, Національна комісія зі стандартів державної мови буде організовувати проведення іспиту та оцінювання його результатів.

Комісія також розробляє і затверджує класифікацію рівнів вільного володіння державною мовою та вимоги до них.

Зазначено, що іспит буде складатися з письмової та усної частини і буде проходити у формі анонімного тестування з використанням комп’ютерної техніки. Також Комісія формує і затверджує банк завдань для проведення іспиту, визначає процедуру і періодичність її оновлення.

На своєму офіційному сайті Комісія буде розміщувати інформацію про проведення іспиту, зразки завдань, орієнтовний перелік питань для усної частини. На підставі результатів іспиту Комісія видаватиме державний сертифікат.

В електронному кабінеті буде зберігатися інформація, пов’язана з ідентифікацією учасника іспиту, проведенням і результатом іспиту.

Згідно з порядком, інформацію щодо рішення про видачу державного сертифікату та внесення запису до Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою претендент отримує в електронному кабінеті. Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів з дати складання іспиту.

З метою отримання державного сертифікату вперше або підвищення певного рівня володіння державною мовою особа може повторно складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше ніж один раз на чотири місяці.

Особи, які мають намір набути громадянство України, повинні будуть заплатити 492 гривні.

Нагадаємо, з 16 липня для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою.

З 16 липня претенденти на зайняття посад державної служби, депутатів, голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, працівників Національного банку, претенденти на посади в офіцерському складі (особи, які проходять військову службу за контрактом), в Національну поліцію, інші правоохоронні і розвідувальні органи , прокурорів, суддів, адвокатів, нотаріусів, педагогічних і наукових працівників, медичних працівників повинні будуть підтвердити рівень володіння державною мовою сертифікатом, який можна отримати тільки після здачі іспиту.

При цьому ті особи, які зараз знаходяться на зазначених посадах, не зобов’язані підтверджувати рівень володіння державною мовою сертифікатом, тому що закон не має зворотної сили.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 58 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: