Біля Львова грабіжники знищили розкоп археологів на території археологічної пам’ятки національного значення

У суботу ввечері або в ніч проти неділі, на території пам’ятки археології національного значення — городищі літописного міста Звенигород, що неподалік Львова, грабіжники знищили розкоп археологів. Про це повідомили на сторінці Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба”. Невідомі зробили грабіжницькі вкопи, очевидно, з метою пошуку артефактів княжого міста і зруйнували рештки давніх споруд, які були підготовлені для фіксування. Що саме вдалось їм знайти, невідомо, однак для науковців найбільша втрата — історична інформація, яку вони могли б отримати, та порушення столітніх культурних нашарувань на розкопі.

Археологи закликають поліцію провести швидке і ефективне розслідування та притягнути винних до відповідальності.
Цьогорічні розкопки на території пам’ятки археології національного значення у Звенигороді розпочали у листопаді.
Їх проводить «Рятівна археологічна служба» для потреб облаштування історико-культурного парку «Древній Звенигород», що реалізується за кошти Європейського Союзу.
«Це перші масштабні розкопки у Звенигороді за останні десятиріччя. Їх проводять на дитинці — найдавнішій та найбільш укріпленій частині княжої столиці, з якої починали розвивати місто та вели оборону. Попереду було найцікавіше: дослідження непорушеного шару XI–XII ст. Але сьогодні, прийшовши на розкоп, науковці побачили, що його просто знищили!», — розповідає керівниця Історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» Наталя Войцещук.

Наталя Войцещук вже написала заяву у поліцію, на місце виїхала слідчо-оперативна група Пустомитівського відділу поліції ГУНП у Львівській області. Оскільки йдеться про навмисне пошкодження пам’ятки археології національного значення з метою пошуку рухомих предметів, зловмисникам загрожує покарання від двох до п’яти років позбавлення волі (ст. 298 Кримінального Кодексу України).

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 54 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: