Британія виділить Україні 1,6 млрд доларів на 10 років для будівництва військових кораблів (відео)

У Великій Британії у присутності президента України Зеленського підписали меморандум, який передбачає переоснащення Військово-морських сил Збройних сил України.

«Міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах», – повідомив Офіс президента України.

Документ передбачає залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів. Однак подробиць про зміст підписаних документів прес-служба Зеленського не оприлюднила.

Як повідомила «Європейська правда», домовленість, досягнута для підписання цього документа передбачає переоснащення українських Збройних сил сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО і будуть здатні закрити потребу у кораблях такого класу в Чорному та Азовському морях.

У посольстві Великої Британії в Україні раніше підтвердили, що меморандум, який готується до підписання, передбачає підтримку суднобудівних потужностей в Україні.

«Україна матиме можливість спостерігати та навчатися під час побудови перших кораблів у Британії, паралельно з модернізацією власного судновиробництва», – сказали у посольстві.

«Європейська правда» також повідомила, що два перші корпуси будуть виготовлені на британській верфі за участі фахівців українського підприємства-виробника (його має визначити уряд). Надалі все виробництво – від збирання корпусів до оснащення кораблів озброєнням – буде відбуватися в Україні, на верфі, яку уряд обере та погодить із британською стороною.

Для фінансування робіт уряд Сполученого Королівства надасть позику на 10 років на суму до 1,25 млрд британських фунтів (1,6 млрд доларів за поточним курсом). Кошти підуть також на побудову портової інфраструктури для базування цих кораблів в Очакові Миколаївської області.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 330 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: