Андрій Єрмак вважає, що Вітольд Фокін має піти з посади

Як інформує «Інтерфакс-Україна», у ТКГ заявили, що Фокін має право на власну позицію, але як представник делегації України повинен дотримуватися офіційної позиції про війну на Донбасі, навіть поза переговорами.

«У питаннях про тимчасову окупацію Криму та війну на Донбасі дотримуватись офіційної позиції дуже легко, оскільки офіційна позиція України повністю сходиться з правдою про війну. Ми повністю усвідомлюємо, що війну на територію України принесла Росія та її громадяни», — йдеться у заяві.

Саме тому, наприклад, переговори щодо миру на Донбасі відбуваються у тристоронньому форматі – Україна, ОБСЄ як посередник та Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території.

Також у делегації запевняють, що безпосередньо під час переговорів Фокін не робив таких заяв, тому не розуміють, чому політик не врахував, що його слова сприйматимуть як члена делегації, а не просто громадянина.

Зазначимо, що заява Фокіна викликала чималий резонанс. Зокрема, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що Вітольд Фокін має піти з цієї посади.

Єрмак у своєму дописі у Facebook наголосив на офіційній позиції України: «у нас триває війна, в якій Росія – сторона конфлікту, а не спостерігач».

Глава ОП зазначив, що ТКГ не ухвалює жодних рішень, а є логістичним майданчиком для узгодження деталей та домовленостей, які досягаються лідерами «Нормандського формату». Принципові ж рішення ухвалюють президент і парламент, каже Єрмак.

«Моя особиста позиція – пан Фокін має піти з ТКГ», – підсумував глава Офісу Зеленського.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 48 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: