Алгоритм порятунку: у Львові напередодні Водохреща розповіли, як не провалитися під лід

Напередодні Водохреща відділ спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини презентували повчальне відео, яке зможе урятувати життя

Фото: скріншот із відео на Facebook-сторінці Тараса Білошицького, джерело depo.ua
 

І хоча свята уже закінчилися, до Львова повернулася холодна погода та сніг. А відтак водойми у межах міста та області вкрилися тонким шаром криги. І часто діти та підлітки на власному досвіді готові спробувати цю “тонкість” льоду. Це, зазвичай, призводить до летальних випадків – люди гинуть під водою. Однак є певний алгоритм дій, коли шанси на життя зростають у рази. Власне про це і розповів керівник секції спортивного туризму при Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини Тарас Білошицький, який показав відео про те, як не стати жертвою власної необережності.
  
“Зима набирає своїх обертів, на водоймах утворилась крига і варто бути особливо уважними до поведінки на кризі, а особливо напередодні Водохреща”. – каже Тарас. І додає відео-презентацію: “Алгоритм порятунку на кризі”.
Першою порадою фахівців є подолання паніки та страху. Власне ці два почуття заважатимуть холодному розрахунку, як вибратися із крижаної пастки. Для того, аби заспокоїтися потрібно широко розставити руки та зробити два-три глибокі вдохи, набравшись сил. Просто спиратися руками на кригу – не варіант, оскільки вона буде постійно провалюватися.

Друга порада – це спробувати “виплести” на кригу. Тобто максимально високо підняти ноги із води, і спробувати виштовхати тіло на лід. Руки при цьому також трримати максимально широко, зробивши заглибини у льоді як найдальше одна від одної.

Третій пункт – лягти на спину, впертися однією ногою у край криги і виштовхнути тіло з води, маючи опору. Руки також повинні бути розставлені максимально широко.

За словами ініціаторів такого відео-уроку із порятунку на кризі, такі прості дії зможуть урятувати комусь життя. То ж просять переглянути, як потрібно поводитися на крихкому льоді.

Підписуйся на наш FacebookInstagramTelegram.

Цей допис уже прочитано 89 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: